Darmowe programy

Serwis komputerowy Sosnowiec

officeOpenOffice.org 2 to całkowicie bezpłatny pakiet biurowy, który można wykorzystać w domu, firmie, szkole, biurze bez żadnych opłat. Zestaw zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do prezentacji, edytor graficzny, bazę danych. Jego zaletą jest w pełni przetłumaczony na wiele języków (w tym polski) interfejs oraz moduł sprawdzający poprawność wyrazów. OpenOffice.org jest dostępny na wiele platform systemowych. Aplikacja oferuje kompatybilność z pakietem MS Office na poziomie podstawowym, więc dla większości zastosowań można stosować te rozwiązania obok siebie. Jedynie baza danych nie jest kompatybilna z programem MS Access i nie da się korzystać z plików MDB. Wielu użytkowników ceni OpenOffice.org za możliwość rozbudowania za pomocą szablonów i wtyczek dostępnych na stronie producenta jako bezpłatne programy. Coraz większa rzesza polskich programistów i tłumaczy bierze udział w pracach nad tym projektem, więc część dodatkowych narzędzi dostępnych jest w języku polskim.

POBIERZ PROGRAM

faktura MR_FAKTURY 2.36

 

Prosty w użyciu darmowy program do wystawiania faktur VAT i faktur korekcyjnych. Brak ograniczeń co do ilości faktur jak i czasu używania. Program MR_FAKTURY jest zaawansowanym programem do wystawiania faktur VAT i rachunków uproszczonych dla firm.

Przy projektowaniu programu główną uwagę zwrócono na prostotę wykonywania poszczególnych operacji, dzięki czemu program może być obsługiwany przez osoby nie mające dużego doświadczenia w pracy z komputerami. Może on także być używany przez rolników indywidualnych do wystawiania faktur RR. Posiada on również mechanizmy sprawdzające terminowość spłat faktur. Program ma możliwość wystawiania paragonów, ewidencję towarów, firm i innych.

Program jest zbudowany w oparciu o nowoczesną i wysoce niezawodną bazę danych NexusDB opartą o mechanizmy transakcji, co zapewnia pewne i bezpieczne przechowywanie informacji. Program ma możliwość zdefiniowania do 255 cenników. Ilość towarów czy usług jest ograniczona praktycznie wielkością wolnego miejsca na dysku. Program nie zapisuje nic w rejestrach dzięki czemu można go uruchamiać nawet z pendrive na różnych komputerach.

POBIERZ PROGRAM

zus platnik PŁATNIK

Program Płatnik to niezbędne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy lub osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Narzędzie umożliwia przesyłanie dokumentów do ZUS w formie elektronicznej. Aplikacja pozwala na rejestrację danych do dokumentów ubezpieczeniowych, współpracę z programami kadrowo-płacowymi, przechowywanie historii danych, tworzenie dokumentów na podstawie wcześniejszych danych, drukowanie dokumentów, drukowanie przelewów bankowych i wpłaty, przygotowywanie przelewów w formie tekstowej, tworzenie raportów miesięcznych dla ubezpieczonego, wysyłanie i potwierdzanie, obsługę certyfikatów do wymiany dokumentów z ZUS.

POBIERZ PROGRAM

7 zip7-Zip to całkowicie darmowy program służący do archiwizacji dokumentów, dzięki czemu można je wysłać za pomocą poczty elektronicznej lub oszczędzić miejsce na dysku. Dzięki sporej funkcjonalności i obsłudze standardu 7-Zip jest to program godny polecenia zarówno w domu jak i niewielkich firmach czy biurach. Narzędzie oferuje pełną obsługę (kompresja i dekompresja) dla formatów 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 oraz TAR. Z kolei samo przeglądanie i rozpakowywanie oferowane jest dla formatów plików RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, CHM, MSI, WIM, Z, CPIO, RPM, DEB i NSIS. Pliki zapisywane w formacie 7z (7-Zip) i ZIP mogą być zaszyfrowane algorytmem AES-256, co zabezpieczy ważne dokumenty przed niepowołanym wzrokiem. Przydatną funkcją jest tworzenie samodzielnie rozpakowujących się archiwów w postaci plików EXE. Dzięki temu odbiorca nie musi mieć zainstalowanej aplikacji 7-Zip na swoim komputerze - wystarczy dwukrotnie kliknąć. Podobnie jak inne tego typu narzędzia, 7-Zip integruje się z systemem operacyjnym, oferuje funkcje menedżera plików oraz obsługę linii poleceń.

POBIERZ PROGRAM

gimpGIMP Bardzo dobry program, służący do obróbki zdjęć i innych grafik bitmapowych. Aplikacja pozwala modyfikować rozmiar obrazków, zmieniać nasilenie poszczególnych barw, modyfikować kompozycje, itp.. Lista możliwości programu jest bardzo długa, co czyni z GIMPa świetne narzędzie dla tych, którzy chcą bezpłatnie skorzystać z programu, który może śmiało konkurować oprogramowaniem Photoshop, mimo iż jest całkowicie darmowy.

POBIERZ PROGRAM

cdburnerCDBURNER XP Darmowy program do nagrywania płyt CD, DVD, Blu-ray oraz HD-DVD. Potrafi także tworzyć obrazy ISO. CDBurnerXP potrafi nagrać dowolne dane na nośnik optyczny, w tym ścieżki audio. Potrafi weryfikować zapis, tworzyć płyty startowe, posiada polski interfejs, konwerter obrazów bin/nrg na ISO. Dostępne jest również tworzenie okładek płyt.

POBIERZ PROGRAM

google chromePrzeglądarka Google Chrome Przeglądarka Google Chrome łączy w sobie zalety prostego projektu i zaawansowanej technologii, zapewniając użytkownikom szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie z sieci.

POBIERZ PROGRAM

 

 

 

dodajdo.com